Grudniowa edycja targu regionalnego, jak co roku, miała szczególny charakter. Na Targu Bożonarodzeniowym wystawcy pojawili się ze specjalnym świątecznym asortymentem. Królowały suszone owoce, kiszona kapusta, grzyby oraz słodkie ciasta, głównie pierniki. Dużą popularnością cieszyły się wędliny, pieczywo i sery. Nie zabrakło miodów, soków czy różnorodnych olejów tłoczonych na zimno, które przydadzą się na wigilijnym stole, ale mogą być też świetnym prezentem pod choinkę. Na targowych stoiskach pojawiło się też świąteczne rękodzieło, naturalne kosmetyki, wyjątkowa biżuteria i oczywiście żywe choinki.

Tegorocznej edycji Targu Regionalnego towarzyszyło specjalne wydarzenie „Święta w stylu fit”. Chcieliśmy pokazać, że tradycyjna kuchnia może być zdrowa i dopasowana do potrzeb osób ceniących sobie aktywny tryb życia. Degustacje świątecznych potraw „w stylu fit” przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Joniny oraz Ewa Michnik działająca pod marką Fit taste by Eva, która na Targu Regionalnym regularnie sprzedaje swoje produkty. Odwiedzający mogli spróbować barszczu czerwonego z pasztecikami vege, ciasta dyniowego, ciasteczek korzennych, bezglutenowych  łazanek z kapustą i grzybami. zupy grzybowej na zakwasie z kapusty oraz pasztetu z soczewicy na chlebku orkiszowym z ziołami. Na miejscu można było także zasięgnąć bezpłatnej porady dietetyka z poradni Projekt Zdrowie Tarnów.

Oprócz degustacji podczas wydarzenia odbyły się konkursy. Dorośli mogli popisać się swoją wiedza na temat tradycji świątecznych i zdrowego stylu życia, a dzieci talentami plastycznymi. Na koniec odbył się rodzinny turniej świąteczny z zabawnymi konkurencjami grupowymi.

Wydarzenie „Święta w stlu fit” zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Swoje wsparcie przekazał także Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Nagrody w konkursach ufundowali: pracownia tortów „Słodko na stole”, cukiernia Patisserie Ana Belle, kawiarnia Sofa, restauracja Aurora, bistro Przepis, Modelarnia RC oraz Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku „Jurasówka” w Siemiechowie. Wszystkim wspierającym naszą inicjatywę serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia z Targu Bożonarodzeniowego

Zdjęcia z wydarzenia towarzyszącego – Małopolskich konfrontacji kulinarnych

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego