Za nami majowa edycja Targu Regionalnego. Na stoiskach pojawiły się świeże truskawki i nowalijki. Można było skosztować i kupić aromatyczne przetwory z czosnku niedźwiedziego – pesto i kiszone liście, a lubiana przez klientów targów focaccia pojawiła się w wersji ze szparagami. Zazieleniły się stosika ze świeżymi ziołami oprócz różnych odmian mięt, bazylii czy oregano można było zakupić sadzonki rukoli i musztardowca. Były też krzewy owocowe i rośliny ozdobne. Tak jak prze miesiącem Targ Regionalny odwiedziły ukraińskie aktywistki z Batalionu Kikimory ze swoimi wypiekami i rękodziełem, były też szydełkowe maskotki i stroje ludowe dla dzieci. Oprócz tego jak zawsze na klientów czekały sery, chleby, przetwory, słodkości i inne przysmaki.

Z okazji zbliżającego się dnia dziecka przygotowaliśmy dziecięcy przegląd talentów. Najmłodsi goście targu regionalnego mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami: śpiewem, tańcem, recytacją, mętnościami plastycznymi i sportowymi. Każde dziecko otrzymało nagrodę. Wśród darczyńców znaleźli się: Akuku Kawa i Zabawa, Rajtek Dziecięcy Raj, Pasaż Odkryć Tarnów, Xtreme Fitness Tarnów, Spice Gears Academy Podkarpackie & Małopolskie, Centrum Sportów Rakietowych, La Roca, Unia Tarnów ŻSSA oraz Mieszko Centrum Niemowlęce Tarnów. Wszystkim wspierającym gorąco dziękujemy, a dzieciom gratulujemy talentów i pasji.

Na koniec na wszystkich gości Targu Regionalnego czekała niespodzianka – energetyczny koncert młodej polsko-ukraińskiej kapeli rockowej.

 

Zdjęcia z majowej edycji Targu Regionalnego

 

Zdjęcia z dziecięcego przeglądu talentów