19 grudnia 2021 r. odbył się pierwszy Targ Bożonarodzeniowy. Targ był czwartym z cyklu comiesięcznych wydarzeń, podczas których lokalni wytwórcy dobrej żywności mogą prezentować i sprzedawać swoje produkty przy ul. Giełdowej 15.

Na Targu  pojawiło się 50 wystawców z 3 województw z bardzo różnorodnym asortymentem. Można było zaopatrzyć się w miody, sery, owoce, warzywa, konfitury, chleby, wypieki wina, oleje, soki, octy, domowe przetwory, ryby oraz gotowe dania. Tym razem była to oferta przygotowana z myślą o świątecznych stołach. Zadbaliśmy też o odświętną atmosferę. Odwiedzający między stoiskami spotkali Świętego Mikołaja i śnieżynki, mogli też wygrać nagrody w bożonarodzeniowych konkursach. Pośród kilkunastu podobnych imprez organizowanych w ostatnich dniach w subregionie tarnowskim (targi świąteczne, kiermasze) nasz zgromadził największa liczbę wystawców i najciekawszą ofertę produktową.

Nagrody w konkursach ufundowali: Grupa Azoty S.A. oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Słodycze dla naszych gości przekazali: Tadeusz Kaleta – Zakład Cukierniczo-Karmelarski oraz Łukasz Sumara –  Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe. Świąteczne oświetlenie ofiarowała nam firma MEGAel Sp. z o. o. Wszystkim wymienionym, jak również naszym wspaniałym wystawcom i odwiedzającym serdecznie dziękujemy!

 

Zdjęcia z trzeciej edycji Targu Regionalnego autorstwa Pauliny Kuczery (STARNowa.tv)