Za nami październikowy Targ Regionalny. Asortyment wystawców jak zwykle nawiązywał do aktualnej pory roku. Klienci mogli zaopatrzyć się w dynie, jabłka, gruszki, orzechy a na poszukiwaczy oryginalnych smaków czekała tarnina, pigwa, dereń czy topinambur. Sporo było też przetworów – kiszonek, marynat, soków i sałatek. Jesienne wieczory milej upłyną przy zakupionej na Targu Regionalnym kawie i herbacie, do których idealnie pasować będą domowe wypieki.

Można też było powspominać poprzednie edycje Targu Regionalnego i towarzyszące im akcje. Miesiąc temu panie z Koła Gospodyń Wiejskich Joniny prezentowały nam prołzioki. W październiku natomiast po raz pierwszy wystąpiły w roli wystawczyń oferując bogactwo ciast, przetworów, dań gotowych i innych przysmaków.  Prołzioki można było znaleźć także na stoisku Gospodarstwa Agroturystycznego WIMIKA z  Kowalowej. Znalazły się tam w towarzystwie gomółek czyli kulek suszonego sera z dodatkiem przypraw.

Po raz pierwszy na Targu pojawiła się także Pani Ewa Kaczówka z domowymi maściami i syropami, które na pewno pomogą zachować odporność jesienią i zimą. Specjałów kuchni ukraińskiej można było natomiast skosztować na stoisku Pani Tatiany Saveskul. Poza tym na Targu Regionalnym jak zwykle można było zakupić mnóstwo zdrowych i smacznych lokalnych przysmaków.

Podczas październikowgo Targu wylosowaliśmy zwycięzców konkursu kulinarno-fotograficznego poświęconego prołziokom. Tym samym zakończyliśmy realizację operacji „Małopolska tradycja na widelcu”. Włączyliśmy się też do akcji „Nie marnuj żywności – szkoda planety!” prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży o tej tematyce. Zwycięzcy otrzymali markowe plecaki ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie oraz vouchery do strefy zabaw dla dzieci i groty solnej od Centrum Sportów Rakietowych. Zainaugurowaliśmy również konkurs „ZRÓB SOBIE SELFIE” w którym klienci Targu również mogą wygrać cenne nagrody.

Kolejne atrakcje już za miesiąc na listopadowym Targu Regionalnym.

Zdjęcia z listopadowej edycji Targu Regionalnego