Za nami majowa edycja Targu Regionalnego. Jak zwykle o tej porze roku hitem były świeże owoce: truskawki i czereśnie. Pojawiła się też młoda kiszona kapusta. Atrakcje dla miłośników bardziej egzotycznych smaków czekały na stoisku palarni kawy Darvea. Można było tam nabyć oryginalną japońską matchę, czyli sproszkowaną zieloną herbatę o niezwykłych walorach smakowych i właściwościach zdrowotnych. Za to na stoisku pasieki Prosto z ula można było podejrzeć pracę pszczół w specjalnym przeszklonym pojemniku. Oprócz tego nie zabrakło serów, wędlin, wypieków, przetworów czy ziół (suszonych i świeżych – w doniczkach).

Targom towarzyszyło specjalne wydarzenie – Spotkanie z kuchnią seniora. Było ono częścią projektu „Zdrowie i aktywność” realizowanego przez Fundację Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Z tej okazji odbyły się degustacje zdrowych produktów szczególnie zalecanych osobom starszym: sałatek, twarożków z rozmaitymi dodatkami, wiosennych kanapek, zupy z pokrzyw, olejów tłoczonych na zimno oraz jogurtu z nasionami chia i olejem rzepakowym. Degustacje przygotowali: Joanna Moroń, Andrzej Lassak, KGW Joniny i Olejarnia Łoś. Oprócz tego na miejscu można było porozmawiać ze specjalistą na temat swojej diety i jadłospisu dla osób starszych oraz wysłuchać wykładu poświęconemu wiosennej diecie seniora. Wszystko to za sprawą dietetyczek z pracowni Dbam o zdrowie.

Majowy targ odbył się w dniu matki i na kilka dni przed dniem dziecka, przygotowaliśmy więc konkurs pod hasłem „jak dobrze się znacie”. Pary: mama – dziecko odpowiadały na pytania o swoje ulubione potrawy, filmy czy kwiaty. Wygrała ta, której odpowiedzi najczęściej się pokrywały. Okazało się, że klienci Targu regionalnego znają się bardzo dobrze, a pytania np. o kolor oczu mamy nie sprawiają najmniejszego problemu. Nagrody w konkursie ufundowali nasi darczyńcy: Pyza Kuchnia Polska, Restauracja Aurora, Centrum Urody KATRIN, Xtreme KiDS Tarnów Błonie, Rajtek Dziecięcy Raj, Centrum Sportów Rakietowych, Avon, FlyPark Tarnów, Urząd Miasta Tarnowa oraz wystawcy Targu regionalnego, którzy wypełnili kosz prezentowy swoimi produktami. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia z majowej edycji Targu Regionalnego

Zdjęcia z wydarzenia „Spotkanie z kuchnią seniora”

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego